۸ دیدگاهی که موفقیت شما را تضمین می‌کنند


۸ دیدگاهی که موفقیت شما را تضمین می‌کنند

همه‌ی ما افراد منفی‌‌باف و شکاک زیادی دیده‌ایم که بارها در تمامی فعالیت‌ها، تصمیماتشان را تغییر داده و اطرافیان خود را به اشتباه قضاوت و نقد می‌کنند.تفکر منفی به مانند یک پارچه خیس است چرا که تمامی هیزم‌های خشک را تر کرده و نمی‌گذارد از آنها برای آتش روشن کردن استفاده نمود. از سوی دیگر تفکر مثبت برای دستیابی به اهداف و رویاها شرطی اساسی است.

بر اساس گفته‌های متخصص دیدگاه و نویسنده‌ی کتاب «هفت قدم برای تقویت ذهن در راستای فروش و بهبود بهره‌وری»، این نوع تفکر قابل آموختن است و افراد اگر حاضر بشوند در برابر روش‌های جدید تفکر انعطاف داشته باشند، قادر خواهند بود منفی‌بافی خود را کنار گذاشته و به افرادی با تفکر مثبت و موفق تبدیل شوند. مشاهدات این کارشناس به ۸ مورد منحصر به فرد تقسیم می‌شود که شما می‌توانید با به کارگیری و توجه به آنها قدم قدم به موفقیت نزدیک شوید.

۱- ذهنیت پیشرفت داشته باشید

مهمترین هدف این است که شما بتوانید در خود ذهنیت پیشرفت ایجاد کنید. این نوع تفکر به شما اجازه می‌دهد که رویاپردازی کرده و مرزهای ایده‌آل‌های خود را شکسته تا به مراحل بالاتری دست یابید. با تفکر پیشرفت، افراد باور دارند که توانایی ‌ها و قابلیت‌هایشان به مرور زمان بهتر شده و می‌توانند با خیال راحت به سراغ آنها بروند.

۲- ریسک پذیر باشید

بعضی مواقع باید از بالای دره به پایین پرید. وقتی شما کاری خارج از محدوده‌ی آسایشتان انجام می‌دهید، ذهن شما چابک و زیرک می‌شود. در نتیجه یاد می‌گیرید که خودتان را به چالش بکشید. اصولا افرادی که موفق نمی‌شوند از محدوده‌ی آسایش خود فاصله بگیرند، ذهنیت محافظه‌کارانه‌ای پیدا کرده و نمی‌توانند شرایط مثبتی برای خود مهیا کنند.

۳- اشتباهتان را پذیرفته و به جلو حرکت کنید

قسمتی از پذیرفتن ریسک این است که از اشتباهاتتان درس بگیرید. به اشتباه بزرگ از یک نظر، موهبتی گرانبهاست چرا که می‌توان از آن درس گرفته و به جلو قدم برداشت. به گفته‌ی بسیاری از کارشناسان تجربیات هر شخص بزرگترین آموزگار برای وی محسوب می‌شوند.

۴- کنجکاوی خود را حفظ کنید

مهم نیست که چه مدرکی دارید، شما هیچ زمان نباید دست از یادگیری بردارید. عطش شما برای یادگیری باید سیری ناپذیر بوده و تا پایان عمر ادامه پیدا کند. دسترسی به منبع ناپایانی از کنجکاوی می‌تواند به شما برای شناخت شخصیتتان کمک کرده و ویژگی‌هایی برایتان آشکار کند که تا به حال از آنها باخبر نبودید.

۵- حسادت نورزید و از موفقیت دیگران خوشحال شوید

عامل مهم دیگری در ایجاد تفکر مثبت، این است که از صمیم قلب برای موفقیت دیگران خوشحال شوید.

تشویق و تصدیق موفقیت دیگران می‌تواند درجه‌ی خشم و تلخی تفکراتتان را پایین آورده و به شما اجازه دهد تا دستاورد‌ها و اتفاقات مثبتتان را به یاد آورده و به انها افتخار کنید.

۶- تفکرات منفی را دور کرده، خوراک تفکرات مثبت را افزایش دهید

این یک قانون است که افراد پیرامون هر فرد، در شخصیت وی تاثیر می‌گذارند. طبق گفته‌ی کارشناسان، شما تلفیقی از ۵ شخصیت افرادی هستید که با آنها وقت بیشتری می گذارید. این بدین معناست که ذهن شما هرآنچه به دستش برسانید را تغذیه کرده و از آن تاثیر می‌گیرد. پس بهتر است که روزانه به ذهن خود تفکر مثبت برسانید تا کم کم این نوع تفکر در فعالیت‌هایتان پذیرفته شود.

۷- سلامتی فیزیکی بدنتان را جدی بگیرید

اهمیت و تاثیر سلامتی فیزیکی بر چابکی ذهنتان را فراموش نکنید. از آنجایی که این دو مورد با هم در حال تعامل هستند و انسان را متمرکز نگاه می‌دارند، توجه به سرزندگی اولویت بسیار بالایی دارد.

۸- سطح انرژی خودتان را بالا نگه دارید

زمانی که احساس می‌کنید انرژی پایینی دارید، نمی‌توانید عملکرد خوبی از خود به جای بگذارید و به طور کلی سرزندگی خود را از دست داده‌اید ، دیگر میل و اشتیاقی نخواهید داشت و نمی‌توانید انرژی‌های مثبت پیرامون خود را دریافت کنید. حتی ممکن است تمام موقعیت‌ها و افراد مهم زندگی خود را نیز از دست بدهید.

22 ژوئن 2018 2:59 ب.ظ